SP-MBUS-40V-IP
Kombinovaná hrubá a jemná prepäťová ochrana pre M-Bus siete
Použitie
Prepäťová ochrana je určená k ochraně dvojvodičového komunikačného vedenia M-Bus siete pred impulzným prepätím. Dvojstupňová ochrana chráni M-Bus zariadenia pred prepätím medzi vodičmi a medzi zemou a jednotlivými vodičmi. Prepäťová ochrana je vhodná k ochrane M-Bus slave aj M-Bus master zariadení bez rozdielu.
Ochrana má samostatnú ochranu bleskoistkou pre zapojenie tienenia komunikačného kábla. Využitie je vhodné pre zamedzenie spätných prúdov medzi rôznymi zemami/zemničmi.
Hlavné vlastnosti
- Montáž na stenu, krytie IP54.
- Vhodná pre ochranu slave aj master zariadení.
- Maximálna záťaž 0,4A – 255 M-Bus zariadení.
- Maximálne prevádzkové M-Bus napätie 44V.
- Maximálny nárazový prúd In(8/20μs) 10kA.
- Sériový odpor na linku 2,2 Ω.
- Ochrana bleskoistkou pre tienenie kábla.
- Plastová krabička s rozmermi 100x100x39mm.
Záruka kvality
- Vyrábané ochrany sú v priebehu výroby elektricky testované a prechádzajú vizuálnou kontrolou aby bola dosiahnutá najvyššia možná miera spoľahlivosti a kvality.
| Elektrické vlastnosti | |
|---|---|
| Prevádzkové napätie A-B | 40V |
| Maximálne prevádzkové napätie A-B | 44V |
| Maximálny prevádzkový prúd A,B | 0,4A – 255 M-Bus slaves |
| Maximálne prevádzkové napätie A,B k PG | 90V |
| Špičkový nárazový prúd In (8 / 20 μs) | 10 kA |
| Doba odozvy | < 1ns |
| Maximálne napätie na A-B pri In | < 74V |
| Maximálne napätie A,B voči PG pri In | < 300V |
| Sériový odpor na linku | 2,2 Ω |
| Konektor | svorkovnice pre vodiče do max. prierezu 2,5mm², 4mm² pre PE |
| Teplota | |
| Pracovný rozsah | -40°C až 80°C |
| Mechanická konštrukcia | |
| Mechanické prevedenie | plastová krabička |
| Montáž | dve diery s rozstupom 110mm |
| Rozmery: výška x šírka x hrúbka | 100 x 100 x 39 mm (100 x 120 x 39 mm s úchytmi) |
| Krytie | IP54 |
| Hmotnosť | 93g |
End user
Price list for individuals and companies which do not buy converters for resale.
Integrator
Price list for companies which buy converters for the purpose of resale to their custommers as manufacturers or suppliers.
The price list is available only to registered business partners.
Registration request.
Manuals
Konektory
| Konektory | Typ | |
|---|---|---|
| Protected M-Bus A, B |
Svorky pre pripojenie M-Bus linky, ktorá je chránená voči prepätiu. Pripojenie chráneného M-Bus zariadenia. | Svorkovnica 2,5mm² |
| M-Bus input A, B |
Svorky pre pripojenie M-Bus linky, na ktorej sa môže vyskytovať nebezpečné prepätie. | Svorkovnica 2,5mm² |
| PE ⏚ |
Svorka pre pripojenie uzemnenia. Pripojiť k uzemneniu elektrickej inštalácie. Použiť čo najkratší vodič s prierezom 2,5 až 4 mm² | Svorkovnica 4mm² |
| Cable shield | Svorka pre pripojenie tienenia kábla | Svorkovnica 2,5mm² |








