SP-MBUS-40V-L
Kombinovaná hrubá a jemná prepäťová ochrana pre M-Bus siete
Použitie
Prepäťová ochrana je určená k ochraně dvojvodičového komunikačného vedenia M-Bus siete pred impulzným prepätím. Dvojstupňová ochrana chráni M-Bus zariadenia pred prepätím medzi vodičmi a medzi zemou a jednotlivými vodičmi. Prepäťová ochrana je vhodná k ochrane M-Bus slave aj M-Bus master zariadení bez rozdielu.
Hlavné vlastnosti
- Maximálna záťaž 0,4A – 255 M-Bus zariadení.
- Maximálne prevádzkové M-Bus napätie 44V.
- Maximálny nárazový prúd In(8/20μs) 10kA.
- Sériový odpor na linku 2,2 Ω.
- Plastová krabička s šírkou len 17,5mm.
Záruka kvality
- Vyrábané ochrany sú v priebehu výroby elektricky testované a prechádzajú vizuálnou kontrolou aby bola dosiahnutá najvyššia možná miera spoľahlivosti a kvality.
| Elektrické vlastnosti | |
|---|---|
| Prevádzkové napätie A-B | 40V |
| Maximálne prevádzkové napätie A-B | 44V |
| Maximálny prevádzkový prúd A,B | 0,4A – 255 M-Bus slaves |
| Maximálne prevádzkové napätie A,B k PG | 90V |
| Špičkový nárazový prúd In (8 / 20 μs) | 10 kA |
| Doba odozvy | < 1ns |
| Maximálne napätie na A-B pri In | < 74V |
| Maximálne napätie A,B voči PG pri In | < 300V |
| Sériový odpor na linku | 2,2 Ω |
| Konektor | svorkovnica pre vodiče do max. prierezu 2,5mm² |
| Teplota | |
| Pracovný rozsah | -40°C až 80°C |
| Mechanická konštrukcia | |
| Mechanické prevedenie | plastová krabička |
| Montáž | DIN lišta 35mm |
| Rozmery: výška x šírka x dĺžka | 56,5 x 17,5 x 97,5 mm |
| Krytie | IP20 |
| Hmotnosť | 40g |
End user
Price list for individuals and companies which do not buy converters for resale.
Integrator
Price list for companies which buy converters for the purpose of resale to their custommers as manufacturers or suppliers.
The price list is available only to registered business partners.
Registration request.
Manuals
Name / File
Date
Size
Konektory – chránená linka
| Konektor | Typ | |
|---|---|---|
| Protected A, B | Svorky pre pripojenie M-Bus linky, ktorá je chránená voči prepätiu. Pripojenie chráneného M-Bus zariadenia. | SH-02-5,08 |
Konektory – vonkajšia linka
| Konektor | Typ | |
|---|---|---|
| Line A, B | Svorky pre pripojenie M-Bus linky na ktorej sa môže vyskytovať nebezpečné prepätie. | SH-02-5,08 |
| ⏚(PG) | Svorka pre pripojenie uzemnenia. Pripojiť k uzemneniu elektrickej inštalácie. Použiť čo najkratší vodič s prierezom 2,5mm². | |







